Strona główna > Działania > Nauczyć się WordPressa

Nauczyć się WordPressa

Zdaniem wielu doświadczonych e-biznesmenów „WordPress” jest najlepszym darmowym skryptem do blogowania.  Jeżeli tak mówią, to pewnie tak jest, ale ja jak na razie trafiam na bariery… Niewiedzy.

Z dodaniem zdjęcia miałam problem.  Niby było dodane, kecz kiedy dodałam komentarz do bloga Pawła, zdjęcia nie było. Dodałam znów i znów,  krótkim opisem w „o Tobie”.  Klikałam i  nic  się nie zmieniało pomimo „Aktualizacji Profilu”, a kiedy otwierałam stronę: https://grazynapreska.wordpress.com/ nie było nic.  A…  i jeszcze linka dodawałam. Przy kolejnej edycji profilu wszystko z niego znikało. Nieźle… pół dnia straciłam i nie wiele zrobiłam.  Zaczęłam kombinować, zaczynając od klikania w „Sprawdzanie poprzez Grawatar” – Tu już robiłam intuicyjnie. No cóż, znienawidzonego ruskiego mnie w szkole uczyli, żadnego innego.  Robiłam kurs niemieckiego, ale tyle samo pobytu w Italii więcej mnie nauczyło języka, niż ten kurs. Ogólnie lubię się uczyć praktycznie, nie teoretycznie więc pewnie dlatego.

Ale idźmy dalej… Połączyłam się z kontem google. Ciekawe jakby to było, gdybym go już dawno nie zrobiła, i niewiele dziś rozumiała.  Teraz, mam otwarte okna przeglądarki i co zrobię krok, to sprawdzam i… mam już dość. Nic nie znika, ale na stronie głównej się nie pojawia. Jeszcze  problem z dodawaniem i przypisywaniem (albo odwrotnie) kategorii do wpisu  muszę sobie poradzić. A co potem? Nie… już nie dzisiaj.

Mój komentarz do bloga Krzywego czeka na akceptację od 15:34. Nieźle. Pozostawiam wszystkie okna przeglądarki, (łącznie z oknem bloga krzywego – polecam) otwarte i idę spać. Niestety jutro mało będę w domu, więc niewiele zrobię.

Kategorie:Działania Tagi: , , ,
 1. 9 lutego, 2011 o 6:42 pm

  WordPress to najlepsze narzędzie, ponieważ jest najbardziej rozbudowane i ma najlepsze możliwości rozbudowy. Ta rozbudowa sprowadza się do różnych pluginów, modułów, apletów itp.

 2. 9 lutego, 2011 o 6:49 pm

  A i jeszcze znalazłem jeden błąd w menu. Link „About” – powinien być po polsku, a po przejściu widzę to: https://grazynapreska.wordpress.com/about/ -> „This is an example of a WordPress page…”

  Wypadałoby to zmienić 🙂 I komentarze, można zapewne ustawić tak, aby się automatycznie dodawały.

  W googlach jest dużo pomocy nt. wordpressa.

 3. 9 lutego, 2011 o 9:19 pm

  glart :

  A i jeszcze znalazłem jeden błąd w menu. Link „About” – powinien być po polsku, a po przejściu widzę to: https://grazynapreska.wordpress.com/about/ -> „This is an example of a WordPress page…”

  Wypadałoby to zmienić :) I komentarze, można zapewne ustawić tak, aby się automatycznie dodawały.

  W googlach jest dużo pomocy nt. wordpressa.

  Dziękuję! zrozumiałam o co chodzi, ale na razie nie bardzo mam koncepcję, jaka tam ma być zakładka, niech więc może zostanie jak jest, pomyślę w miarę szybko 🙂

  Kiedy jestem przy komputerze słyszę sygnał na pocztę i mogę szybko akceptować komentarze, ale oczywiście poszukam takiej opcji. Czy ją wykorzystam – Zastanowię się 🙂

 4. 11 lutego, 2011 o 5:31 am

  Grażyno, jeśli postawisz wordpressa na własnej domenie i hostingu to będziesz mieć większą swobodę zarządzania blogiem i umieszczania w przyszłości reklam.

  Polecam kurs tworzenia własnej templatki od podstaw w przysłowiowym notatniku:
  http://www.wpdesigner.com/2007/02/19/so-you-want-to-create-wordpress-themes-huh/

  Po zrobieniu tych kilkunastu krótkich lekcji i zainteresowaniu się krótkim kursem html/css, będziesz mogła swobodnie edytować wszystkie pliki i ew. powoli tworzyć własną templatkę. Co pewnie uznasz za przydatne w branży w której tworzy się ogromne zaplecze, nieprawdaż?

 5. 11 lutego, 2011 o 7:37 am

  Kamilu, Twoje rady ad. tego Co mam robić na pewno będą mi bardzo przydatne w przyszłości, jednak na obecnym etapie istotna jest dla mnie wiedza: Jak mam robić, to co robię.

 6. b4m
  19 lutego, 2011 o 2:27 pm

  Pytanie jakie powinnaś sobie zadać, to nie „jak coś zrobić” tylko „jak znaleźć rozwiązanie w internecie”. W sieci jest bardzo dużo materiałów dotyczących wordpressa, wystarczy poszukać w google na hasła „wordpress dla początkujących”, „wordpress tutorial” itp. Warto też zadawać konkretne pytania google, np. „jak dodać galerię w wordpress”. Obecnie sporo porad zamieszcza się też na YouTube, co może być bardzo przystępnym sposobem nauki, sprawdziłem przed chwilą, wpisz „wordpress” na stronie youtube.com i już w podpowiedziach będziesz miała tutoriale.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: